​​
Hayallerimizi KodluyoruzDemir Export A.Ş. olarak Koç Holding ve Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Biriminin beraber yürütmekte olduğu CEO Destek Beyanını imzalamış bulunmaktayız.

Bu beyanı imzalayarak kadınlar ile ilgili şirketimizin gerçekleştireceği proje ve iyileştirmeleri tüm çalışanlarımızla paylaşmayı hedeflemekteyiz.

Bu bağlamda Hayallerimizi Kodluyoruz projesi bu doğrultudaki çalışmalarımızı bir adım ileriye taşımak adına gerçekleştirdiğimiz projelerimizden bir tanesidir.

Kadınlara ve öncelikle kız çocuklarına yönelik olarak tasarladığımız Projemizin ilk aşamasında, Manisa Eynez bölgesindeki çalışanlarımızın eşlerine İş Sağlığı ve Güvenliği, Etkili Aile İletişimi, Etkili Ergen İletişimi ve Kadın Sağlığı konularında eğitimler düzenlenmiştir.

Hayallerimizi Kodluyoruz projesinin bir diğer bileşeni ise çalışanlarımızın kız çocuklarına kodlama eğitimi verilmesidir.

Projemiz; her geçen gün gelişen teknoloji ile iç içe yaşayan çocukların bu teknolojileri daha iyi anlayabilmeleri, bilgisayar kullanma becerilerini geliştirmeleri ve bilişim uygulamalarını yalnızca kullanan değil, yeni uygulamalar üreten bireyler olmalarını hedeflemektedir.

Projemiz kapsamında hayata geçirilecek teknoloji ve kodlama eğitimleri ile hem eğlenceli hem de öğretici yöntemlerle hayallerini ve böylelikle geleceği tasarlayabilecek bir ufka sahip, Dijital yetkinlik sahibi bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Bu projenin hayata geçirilmesinde desteklerini bizlerden esirgemeyen “Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV)”, “KızCode Platformu” ve “Manisa Celal Bayar Üniversitesine” teşekkürlerimizi sunarız.

18 Mayıs 2018