​​
Türkiye’nin En İyi İşyeri


Türkiye’nin En İyi İşyeri

 
Devreye aldığımız uygulamalarımız sayesinde 2017 öncesi çalışan bağlılığı anket sonuçlarımızı 2017 sonrasında artış oranını neredeyse ikiye katlamayı başardık.
 
Sektöründe 60 yılı geride bırakan, Koç Grubu şirketlerinden Demir Export A.Ş. olarak “Aon Best Employers” 2018 Programı kapsamında “Türkiye’nin En İyi İşyeri” ödülünü aldık. İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Aon Hewitt’ in 50 yılı aşkındır çalışanlarla yaptığı ve işyeri mükemmelliğini ölçümlediği araştırmalar kapsamında, 2018 yılında Türkiye’nin En İyi İşyeri “Aon Best Employer” ödülünü alan şirketler Çalışan Bağlılığının yanında Liderlik, İşveren Markası ve Performans Kültürü endekslerine göre belirlendi. Aon Best Employer sertifikasyonuna sahip olmak için, 4 farklı ölçüm alanında değerlendirildik;
 
1.Yüksek Bağlılık: Çalışanlar iş yerleri hakkında olumlu konuşurlar, şirketleriyle duygusal bir bağları vardır ve şirketin hedeflerine ulaşması için ekstra çaba sarf edecek motivasyona sahiptirler.
 
2.Liderlik: Şirketin üst yönetim ekibi, gelecek vizyonu ile çalışanları bağlı kılar. Liderler birey olarak birer rol modeldir ve ekip olarak yüksek derecede etkinliğe sahiptirler, ekibi harekete geçirirler.
 
3.Performans Kültürü: Çalışanlar şirket hedeflerinin ve genel şirket performansına sağladıkları bireysel katkılarının farkındadırlar. Yüksek performans seviyesine ulaşmak için farklı araçlarla motive edilmişlerdir.
 
4.İşveren Markası: Şirket, iş hedeflerini gerçekleştirmek için gerekli iş gücünü şirkete çekmeyi başarır. Şirketin ürün/hizmet pazarındaki imajı, işveren piyasasındaki imajı ile uyumludur. Çalışanlarla adil olarak yapılan anlaşmaya ve verilen işveren markası sözüne bağlı kalınır, saygı gösterilir.
 
Madencilik sektöründe ödülü kazanan tek şirket olarak 2018’den bu yana devreye aldığımız uygulamalarımızın sürdürülebilirliği ve güncellenmesi için çalışmaya devam ediyoruz.