​​
Maden Arama

Demir Export A.Ş. Maden Arama Müdürlüğü, hem yeni keşifler yapmak hem de mevcut projeleri geliştirmek için maden arama projelerini, deneyimli uzman kadrosuyla yürütmektedir.

Maden arama stratejilerimizi, sadece iç pazar talepleri üzerine değil, global ölçekte Emtia ihtiyaçlarına göre de sürekli olarak yenilemekte ve uygulamaktayız.

Çalışmalarımızı, hem literatür hem de şirketimiz veri tabanındaki birçok ham veriyi, maden aramacılığındaki 60 yıllık deneyimimizi bilgi birikimimiz ve operasyonel becerilerimiz ile yorumlayıp uluslararası standartlara uygun olarak sürdürmekteyiz.

Maden arama çalışmalarımızın her aşamasında önceliğimiz insan ve doğadır. Sürdürülebilir bir maden arama programı çerçevesinde, çalışma yaptığımız her lokasyonda, kısa ve uzun dönem istihdam olanakları yaratmaya özen göstermekteyiz. Yerel de kalkınmayı ise lojistik ihtiyaçlarımızı temin ederek desteklemekteyiz. Maden arama ile ilgili uluslararası normları, değişen ve gelişen aramacılık yöntemlerini sürekli takip etmekteyiz. Bilgi birikimimizi ve deneyimlerimizi ulusal ve uluslararası organizasyonlarda sözlü sunum, poster, makale vb. araçlarla sektördeki diğer profesyoneller ile paylaşmakta ve genel olarak maden arama çalışmalarına yön vermekteyiz.

Her yıl üniversitelerin Jeoloji Mühendisliği bölümlerinde öğrenciler ve akademisyenler ile biraraya gelerek,sektör ile ilgili bilgi ve deneyimlerimizi onlarla paylaşmaktayız. Farklı ülkelerden ve Türkiye’deki farklı üniversitelerden öğrencilere düzenli olarak staj imkanı sağlamaktayız.