​​
Kansere Karşı Pembe İş Makinaları


Günümüzün en önemli sağlık sorunlarından biri olan kanserin en yaygın türlerinden biri de meme kanseri. Erken evrelerinde pek belirti göstermeyen Meme Kanserini mümkün olduğunca erken fark etmek tedavi ve sonrası süreçleri ciddi ölçülerde kolaylaştırıyor. Erken tanının yolu da “farkındalık”tan geçiyor. Erken teşhisin önemi ve meme kanserinden farkındalığın vurgulanması amacıyla Ekim ayı Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2004 yılında Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı olarak kabul ediliyor.
Toplumsal cinsiyet eşitliği faaliyetleri kapsamında Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni imzalayan Koç Grubu şirketlerinden Demir Export ise, Dünyada olduğu gibi ülkemiz kadınlarının sağlığı için de en büyük tehditlerden biri olan Meme Kanserine pembe iş makinalarıyla dikkat çekti.
Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalığı etkinlikleri çerçevesinde, Türkiye’nin en büyük iş makinalarının kullanıldığı Demir Export’un Kangal Kömür işletmesinde yer alan bir adet kaya kamyonu, bir adet greyder, bir adet paletli ekskavatör ve bir adet de paletli dozer, meme kanserine karşı farkındalık yaratmak amacıyla pembe renge boyandı.
6 Kasım 2018